3. SİNEVİZYON Uluslararası Film Festivali basın duyurusu

Konu: SİNEVİZYON Uluslararası Film Festivali’nin kısa film sonuçları belli oldu

Tarih: 15 Ağustos 2021

Sayı: 21-16

3. SİNEVİZYON Uluslararası Film Festivali kapsamında gerçekleştirilen belgesel ve kısa film yarışmasının sonuçları belli oldu.

Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şube Başkanı M.Vural Önal, Azerbaycan Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Başkanı Orhan Hasanoğlu ve Kıbrıs Türk Sinema Televizyon Derneği Başkanı Müge Günay tarafından organize edilen “3 Ülke Tek Festival” sloganıyla bu yıl “Beliğ Paşa” anısına düzenlenen 3. SİNEVİZYON Uluslararası Film Festivali’nin sonuçları belli oldu.

Jüride; festivalin ana sponsoru olan Kıbrıs Amerikan Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Toya Akpınar, eski Yayın Yüksek Kurulu Başkanı Olgun Üstün, Azerbaycan-Kıbrıs Dostluk Cemiyeti Başkanı Orhan Hasanoğlu, Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şube Başkanı Muhammet V Önal, Kıbrıs Türk Kültür Derneği Antalya Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Burcan Önal, AKSAN Onursal Başkanı, Proje Koordinatörü ve Bilim Kurulu Üyesi Özer S Özkoç, Öğretim Görevlisi Mert Yusuf Özlük, Yrd.Doç.Pelin Agocuk, Kıbrıs Türk Sinema Televizyon Derneği Yönetim Kurulu üyesi Şafak Yolcu, Kıbrıs Türk Sinema Televizyon Derneği Yönetim Kurulu üyesi Nedim Taşkanal görev aldı.

Dünya genelinde kısa film yönetmenlerinin ve belgesel film yönetmenlerinin yoğun ilgi gösterdiği toplam 37 ülkeden 168 filmin yarıştığı festivalde en iyi film 3.’lük ödülüne Türkiye’den Yavuz Akyıldız “Rain, Snorkel & Green Beans” adlı film seçilirken, 2.’lik ödülü İspanya’dan Adrián San Román “The Melting Point” adlı filmin olmuştur. Türkiye’den Mehmet Köprü “Seeds of Goca Yoruk” adlı filmi de birincilik ödülüne seçilmiştir..

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen uluslararası film festivalinin ilk gösterimi, 10 Eylül Cuma günü saat 16.00 ile 18:00 arasında, Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyle Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Ödül töreni ve gala, 24 Eylül Cuma günü Merkez Lefkoşa’da, 18:00 ile 20:00 saatleri arasında gerçekleşecektir.

Önümüzdeki senedaha fazla ödüllerin verileceği SİNEVİZYON Uluslararası Film Festivali’nde televizyon camiasına da ödüllerin verilmesi için ön çalışmalarımızı başlattığımız festivalimizin artık gelenekselleştiğini ve hem uluslararası alanda hem de ülkemizden ilgi ve destek görmeye başladığımızı mutlulukla paylaşmak isteriz. Bu sene başvuru yapan ve seçilen tüm yönetmenlerimizi tebrik eder, gösterimlerde buluşmayı temenni ederiz.

KIBRIS TÜRK SİNEMA TELEVİZYON DERNEĞİ

YÖNETİM KURULU BAŞKANI

MÜGE GÜNAY

Reklam
%d blogcu bunu beğendi: